Новини

Двадцять дев’ятий Всеукраїнський фестиваль танцю «Зимові візерунки» пам’яті Юрія Гурєєва стартував у Хмельницькому. Цей щорічний мистецький проект присвячений Дню Соборності України і триває упродовж трьох днів. Цього року господарі заходу - вихованці ансамблю народного танцю «Подолянчик» - вітають гостей з Рівного та Маріуполя. Загалом на одній сцені виступили понад півтори сотні юних танцюристів. Такою й була мета засновника фестивалю, нині уже покійного керівника «Подолянчика» Юрія Гурєєва. Про свято танцю та братерську єдність - у сюжеті Ольги Нєсмєянової.  

Дванадцятирічний Максим Лущук приїхав з Рівного. Хлопчик - соліст тамтешнього танцювального колективу «Дружба». Розповідає: шість років тому до хореографічної студії  його привела бабуся.

Максим Луцук - соліст ансамблю народного танцю «Дружба», м.Рівне

Деколи боюся.У мене відпрацьовано, але я деколи забуваюсь. Через раз.

Викладачка Максима Наталя Дзюбенко каже: хлопчина говорить неохоче, але у танці він у колективі - один з кращих.

Наталія ДЗЮБЕНКО - керівник ансамблю танцю «Дружба» Рівненського міського палацу дітей та молоді

Дійсно, як він казав, на танці прийшов з неохотою, але через рік він настільки закохався у танець, що він з молодшого складу у всіх танцях є солістом. І завдяки йому у нас гарні місця, бо це такий трудяжка, з нього беруть приклад його однолітки.

Пані Наталя розповіла: на фестиваль «Зимові візерунки» їхній колектив приїжджає вдруге. Першого разу їх запросив засновник «Подолянчика» Юрій Гурєєв.

Наталія ДЗЮБЕНКО - керівник ансамблю танцю «Дружба» Рівненського міського палацу дітей та молоді

А на цей фестиваль, я вам відкрию таємницю, ми напросилися. Зустрівши Івана Гурєеєва на конкурсі Вірського, я вийшла до нього з пропозицією сама: запросіть нас, ми вже втомилися від конкурсів, ми втомилися від проживання в готелях. Нам хотілося приїхати, відпочити, познайомитися з сім’ями, з дітьми.

Саме це і вирізняє фестиваль «Зимові візерунки» від решти подібних - каже Наталія Дзюбенко.

Наталія ДЗЮБЕНКО - керівник ансамблю танцю «Дружба» Рівненського міського палацу дітей та молоді

Відрізняються душевністю. Як сказав Юрій Іванович, не конкурс має бути, а фестиваль, щоб об’єднати дітей з різних регіонів.

Уперше «Зимові візерунки» відбулися 1987-го року. Дню соборності України цей мистецький проект присвятив заслужений вчитель, засновник ансамблю народного танцю «Подолянчик» Юрій Гурєєв. Відколи 10 років тому хореографа не стало, «Зимові візерунки» проводять на честь його пам’яті. За більш як 30 років історії до танцювального дійства долучилося понад 40 колективів з Києва, Львова, Запоріжжя, Алчевська, Запоріжжя, багатьох інших українських міст та міст близького зарубіжжя. Саме про таке і мріяв його засновник - об’єднати дітей різних регіонів країни - каже син хореографа, сьогоднішній керівник «Подолянчика» Іван Гуреєв.

Іван ГУРЕЄВ - художній керівник ансамблю народного танцю «Подолянчик» 

Дуже символічно, що в той час, коли дехто роз’єднує Україну, Юрій Іванович цим фестивалем намагався весь час з’єднувати різні регіони України. Цеглинка в соборності, напевне, його теж є. Україна - більша частина України, все-таки ціла.

У цьому переконана і керівниця колективу з Маріуполя  Наталя Галиця.

Наталія ГАЛИЦЯ - керівник ансамблю народного танцю «Світанок» Маріупольського міського палацу культури «Лівобережний»

Маріуполь - суто українське місто. І було завжди. Хоча є свій менталітет. Але я думаю, що різнобарвна країна - це дуже добре.

Загалом цьогорічні «Зимові візерунки» об’єднали понад півтори сотні учасників. 

Повернути 41-ий маршрут сьогодні вимагали жителі села Лісові Гринівці Хмельницького району. Із цим вони прийшли до Хмельницької міської ради. Селяни кажуть, оновлений три тижні тому маршрут виявився незручним, бо зупиняється тільки на автостанції №3 і курсує до сьомої вечора. Подробиці - далі у сюжеті.  

БЛІЦ: - 41-ий маршрут нам треба залишити так, як він був колись.

Із такою вимогою сьогодні до Хмельницької міської ради прийшли жителі села Лісові Гринівці. Бо, кажуть, оновлена транспортна мережа міста залишила їхнє двохтисячне село без належного получення.

Олена - жителька с.Лісові Гринівці Хмельницького району

Є чотири маршрутки. Дві йдуть одною стороною села, дві - іншою. Людям по другій стороні села важко добиратися. Тому що в них маршрутка йде один раз в годину. А я кщо вона затрималась, то взагалі раз в дві години.

Чому скасували 41-ий маршрут, не розуміє і пан Ярослав. Каже, чи не половина населення села працює та навчається у Хмельницькому.

Ярослав - житель с.Лісові Гринівці Хмельницького району

Ми за це, щоб ходив 41-ий маршрут. Чого його в нас зняли? В нас на роботу, до школи їздять. Ніхто не може доїхати. Нам треба його повернути. Всі люди працюють в місті. А пенсіонерам навіть доїхати за ліками. Як вони мають дістатися? Немає аптеки. Пункт є, а аптеки немає. Кожен пенсіонер їде до міста.

Та додає, зросла ціна за проїзд - з чотирьох до шести гривень. Хмельничанин Сергій до Лісових Гринівців їздить у робочих справах. Каже, окрім вартості проїзду, змінився графік руху: очікувати автобуса до Хмельницького доводиться півгодини.

Сергій - хмельничанин

Зараз раз на півгодини, а раніше 15-20 хвилин чекати. Зупиняється приблизно так само. Єдине, що їде до «Юності». А раніше їхав через усе місто до Аеропорту.

Віктор - водій однієї з маршрутівок, що курсують до Лісових Гринівців - запевняє, громадський транспорт ходить за графіком. І нарікань від пасажирів немає.

БЛІЦ: - Як часто ви на Лісові Гринівці заїжджаєте? Кожні півгодини. А вартість проїзду яка? Шість гривень. 00:25-00:31: Останній ваш рейс в Лісові Гринівці коли? В 19:30. З села? Так.

Заступник Хмельницького міського голови Андрій Бондаренко каже, 41-ий маршрут скасували, бо для міста він був незаконним. Нагадаю, минулого року цей автобус сполучав Лісові Гринівці з аеропортом. Він прямував через центр Хмельницького, заїжджаючи на Проспект Миру та Озерну.

Андрій БОНДАРЕНКО - заступник Хмельницького міського голови

Ще в минулому році ходив 41-ий маршрут, який виходив за межі міста, що є неможливим за чинним законодавством. Цей маршрут перейшов з нового року в Хмельницький район. Йдучи на зустріч мешканцям Лісових Гринівців, ми погодили його маршрут до третьої автостанції і погодили зупинки уздовж маршруту.

Жителі Лісових Гринівців просять міську владу погодити подовження маршруту до п’ятої автостанції з усіма зупинками у місті. За словами першого заступника голови Хмельницької райдержадміністрації, влада міста спершу погодила такі умови, а потім скасувала.

Андрій ЗЕЛІНСЬКИЙ - перший заступник голови Хмельницької райдержадміністрації

Це може зробити тільки міська влада, бо це територія міста. Буде ініціативна група від Лісових Гринівець - депутати та сільський голова, я та Бондаренко. Думаю, ми погодимо зупинки для зручності людей.

Дарина Денисенко, Олександр Горішевський, Іван Мовчан, новини на першому.

За вуличну травму можна подати до суду. Як пояснює адвокат Олег Савінський, за очищення територій відповідають власники й орендарі прилеглих магазинів, установ та організацій. Причому, незалежно від форми власності. Поскаржитися можна і на комунальників. Аби звернутися до суду, необхідно зібрати докази. Тетяна Присикар продовжує тему. 

Хмельничанка Людмила Йосипівна травмувалася на вулиці. Жінка розповідає: прямувала до тролейбусної зупинки. Та дорога до неї розчищена не була. У результаті дістала перелом руки зі зміщенням.

Людмила Йосипівна - травмувалася на вулиці

Йшла по дорозі рівненькій, не спішила, ліва нога мені підвертається (бо чуть сніг припорошив і там лід був) і я падаю от так рукою. Рука одразу опухла і ледве додому дійшла , так було боляче.

Масових звернень до медиків у Хмельницькому наразі немає, - каже завідувач міського травматологічного центру Руслан Колєсніков. Нині до полудня тутешні  лікарі прийняли 20 пацієнтів. У більшості з них були травми, отримані на вулиці.

Руслан КОЛЄСНІКОВ - завідувач Хмельницького міського травматологічного центру

Біля під’їздів. Якщо підняти журнал, то якщо людина каже, що на зупинці, то так і фіксуємо – на зупинці отримала травму. Люди отримують травми і на дачах, і в селі, не обов’язково в місті.

Через таке травмування потерпілі можуть звернутися до суду, - пояснює адвокат Олег Савінський. Для цього необхідно зібрати докази.

Олег САВІНСЬКИЙ - адвокат

Викликати поліцію, які повинні скласти протокол огляду місця події, зафіксувати, що людина впала саме в цьому місці і причина падіння.  В подальшому викликати «швидку», тому що це ушкодження здоров’я, яка також огляне особу, зафіксує ті травми, які особа отримала і доставить до лікувального закладу, якщо є така необхідність.

Судовий позов можна подати на власників організацій та установ, відповідальних за прилеглі території. Поскаржитися можна і на комунальників. За словами начальника обласного управління ЖКГ Сергія Дашковського,  прибрати територію відповідні служби мусять до 8-ї ранку.

Сергій ДАШКОВСЬКИЙ - начальник управління ЖКГ Хмельницької облдержадміністрації

Балансотримач  має прибрати і посипати закріплену за ним територію для того, щоб люди могли безперешкодно пересуватися. Якщо підприємство не встигає, то воно повинно укладати договора з іншими підприємствами, які би вчасно очищали дану територію.

 

Дитина не щеплена, оскільки перша вакцинація від кору відбувається у рік. Як повідомила лікар-епідеміолог Хмельницького обласного лабораторного центру Лариса Калінер, від початку року зафіксовано 23 випадки захворювання, з них 9 - лабораторно підтверджені. Є хворі у містах Хмельницький і Кам’янець-Подільський, також у  Полонському, Деражнянському, Білогірському, Городоцькому та Славутському районах. Більшість випадків завезли в область студенти та заробітчани, які на свята повернулися додому. Станом на 19-е січня в області залишилося менше 10 тисяч доз вакцини. Згідно з розрахунками, цієї кількості має вистачити щонайменше на 3 тижні. 

«Зимові візерунки» - особливий фестиваль, який має свій характер і свій колорит - переконана керівниця танцювального ансамблю «Дружба»  з Рівного Наталя Дзюбенко. 

Наталія ДЗЮБЕНКО - керівник ансамблю танцю «Дружба» Рівненського міського палацу дітей та молоді

Відрізняються душевністю. Як сказав Юрій Іванович, не конкурс має бути, а фестиваль, щоб об’єднати дітей з різних регіонів. Велика честь для нас в таке свято виступати тут і дарувати хмельничанам наше поліське мистецтво. Бо наша Україна багатогранна. І кожен регіон різниться один від одного. Тому ми цікаві для вас і я надіюсь, що глядачам сподобалось.

Двадцять дев’ятий Всеукраїнський фестиваль танцю «Зимові візерунки» пам’яті Юрія Гурєєва стартував у Хмельницькому. Цей щорічний мистецький проект присвячений Дню Соборності України і триває упродовж трьох днів. Цього року господарі заходу - вихованці ансамблю народного танцю «Подолянчик» - вітають гостей з Рівного та Маріуполя. Загалом на одній сцені виступили понад півтори сотні юних танцюристів. Такою й була мета засновника фестивалю, нині уже покійного керівника «Подолянчика» Юрія Гурєєва - об’єднати дітей усієї країни - розповів його син, теперішній керівник ансамблю Іван Гуреєв.  

Іван ГУРЕЄВ - художній керівник ансамблю народного танцю «Подолянчик» 

Коли починалися події на Майдані, в цей час на нашій сцені зібрались колективи з різних кінців України. І з Алчевська був колектив, який, на жаль, на сьогоднішній час на іншому боці, окупований. І з Львова був колектив. І було дуже символічно, що в той час, коли дехто роз’єднує Україну, Юрій Іванович цим фестивалем намагався весь час з’єднувати різні регіони України. Цеглинка в соборності, напевне, його теж є. Україна - більша частина України, все-таки ціла. Це свято особисто для Юрія Івановича було дуже важливим, і ми намагаємося передавати нашому поколінню, що сила України тільки в єдності.

На хмельничанку Тетяну напали собаки-охоронці закритого складу. Це були не дворові пси, а вівчарки. Через шоковий стан жінка поки що ні в міліцію, ні в суд, ні в зазначену організацію зі скаргами не йде. Відмовилася потерпіла й коментувати подію на камеру. Але телефоном ми зв’язалися з Тетяною.  

Тетяна, хмельничанка (телефоном)

Вибіг один собака, почав гавкати, далі ще два, я почала кричати, то вибіг ще один пес і почали на мене нападати…рани глибокі.

Кінолог Юрій Поліщук, який 39 років тренує вівчарок, вважає: винні не собаки, а їхні власники. Вони неправильно виховали охоронців території.

Юрій ПОЛІЩУК, кінолог

Якщо собакою не займатися, не пояснювати їй поведінку, то вона, як і дитина, сама буде вибирати собі поведінку…

Навіть собак для охорони слід соціалізовувати - акцентує кінолог. Тварини мають бачити і людей, і інших собак, інакше вони кидатимуться на всіх, в тім числі й на своїх власників.

Юрій ПОЛІЩУК, кінолог

В природі нема порожнечі. Ваша сім’я для собаки-це зграя. І якщо в цій зграї нема вожака, то навіть папуги й коти починають нахабніти…Не поставите на місце, вони будуть робити, що вони хочуть.

Собаки нерідко нападають на людей та навіть дітей-каже кінолог. Коли це дворові пси, то інколи їх достатньо лишень налякати.

Юрій ПОЛІЩУК, кінолог

Інколи можна взяти сніжку, а є собаки, коли треба брати палку.

Стосовно ж собак породистих, то кінолог настійно радить їх навчати. Своїх особистих собак чоловік тренує мало не від народження, і тепер їздить з ними на чемпіонати світу здобувати нагороди. Як-от із вівчаром Фадо. Хмельничанин Сергій до порад кінолога дослухається. Вівчарка Айра-не перша його собака, і ще до того чоловік-каже-зрозумів, чим може обернутися прогулянка з нетренованою твариною.

Сергій ШЕРЕМЕТ, власник вівчарки

Як мінімум, в господаря - обідрані коліна, коли собака, наприклад, побігла за котом.

Айру господар вирішив вишколювати у віці рік та два місяці. Хоча кінолог радить починати тренування ще раніше. Але Айра - запевняє власник-робить успіхи.

Сергій ШЕРЕМЕТ, власник вівчарки

Собака не дресирована-незручна в житті. Вона може бути тільки закрита. Собака дресирована-друг, помічник і член сім’ї.

Саму таким другом, помічником і членом сім’ї став для родини Пономарьових вівчар Рой –каже його власник Олександр.

Олександр ПОНОМАРЬОВ, власник вівчара

Ще одна дитина в родині.

Рой допомагає господарю і вдома, і на прогулянці-розповідає Олександр.

Олександр ПОНОМАРЬОВ, власник вівчара

Якщо є якийсь горбок, то він мене витягує.

Родина взяла собаку більше двох років тому-коли Олександр повернувся з АТО з важким пораненням.

Олена ПОНОМАРЬОВА, дружина

Вогнепальне кульове поранення в АТО. 

Дружина Олександра каже-відколи в родині з’явилася ще одна дитина-вівчар Рой-всі в сім’ї почуваються щасливими.

Олена ПОНОМАРЬОВА

Це здорово, це класна реабілітація. Він стільки щастя приносить родині!

Хоча-зізнається жінка-допоки собаку не привели на вишкіл, Рой дозволяв собі забагато.

Олена ПОНОМАРЬОВА

Грайливий, неуправляємий, погриз мені пару взуття.

Стосовно ж Тетяни, яку шматували вівчарки-охоронці, то жінка потроху оговтується та запевняє: власників собак без покарання не залишить.

 

Меморіальну  дошку голові Проводу українських націоналістів Євгену Коновальцю відкрили у Хмельницькому в День Соборності України. Встановили її на фасаді будинку на вулиці Гагаріна, 18, де нині діє відділ роботи зі зверненнями громадян  міської ради. У 1919-у році тут, на Старобульварній, 18, редагували часопис «Стрілецька думка», епіграфом якого були слова стрілецького гімну «Червона калина». Більше сотні хмельничан прийшли вшанувати пам’ять одного із ідеологів українського націоналізму. Автор меморіальної дошки - скульптор Роман Албул каже: до початку роботи знав про Євгена Коновальця небагато. 

Роман АЛБУЛ, скульптор

Я вважаю, що він має бути взірцем для сучасних борців за Україну, дуже багато спільного, хоча сто років минуло, але дуже багато в історії спільного, тому що знову студенти, які виходять на Майдан, так само Євген Коновалець, будучи студентом, пішов боротися. Коли я прочитав і дізнався більше того, що я знав, це для мене велика честь, тому робота йшла легко.

Дочірні категорії

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler