Новини

Хазяйновиті селяни не чекають «чистого» четверга, бо вже причепурили свої обійстя перед Великоднем. І не тільки свої помешкання й господарські приміщення, а й своїх підопічних-приміром, бджіл на пасіках, як-от перший у селі Лисець Дунаєвецького району господар пан Віталій Швець. У гості до працьовитого селянина їздили й наші кореспонденти.

Усе на обійсті пана Віталія й його дружини Валентини-бездоганно. Передвеликодні прибирання родина почала давно-недарма в Лисці їх величають першими в селі господарями.

Валентина ШВЕЦЬ, господиня.

- Ше сніг лежить, а ми починаєм. Чим раньше, тим лучче.

Прибирання й чепуріння стосується не лише житлових приміщень господарів, а й їхніх, не менш працьовитих, підопічних-вісімдесяти бджолосімей.

Віталій ШВЕЦЬ, господар.

- Зара тре доглядати сімї, підставляти рамки-роботи хватає.

Минулого сезону невтомні комахи принесли пасічнику близько тонни меду-і акацієвого, і ріпакового, і різнотрав’я. Тож духмяного й корисного продукту вистачило і родині, і на продаж. Тому  своїх бджілок Віталій Швець сумлінно доглядає. Цієї весни, як і кожної, господар власноруч майструє для комах вулики. І не абияк, а зі знаком якості, який можна ставити на все, до чого доклав рук господар. Приміром, оця лежанка над бджолиним вуликом, де слід подрімати, коли занедужав або ж страждаєш на безсоння. Щоправда, ніхто з господарів на таку хворобу не скаржиться-їм нІколи.

Віталій ШВЕЦЬ, господар.

- Треба заніматися хазяйством,і всьо буде добре.

Бджілки вже давно покидають вулики та клопочуться своїм потомством. Для них пасічник обладнав водопій та заклав новий фруктовий сад-щоби бодай навесні далеко не літали.

Перепади температури-каже господар-комахам, звісно, не на користь, але ж на погоду не вплинеш. Інша справа-в вуликах, де бджоли самі дбають про «клімат-контроль».

Віталій ШВЕЦЬ, господар.

- Бджоли підтримують оптимальну температуру і вологість. Короче, клімат свій підтримують.

А з настанням справжньої теплої пори у пасічника, як не дивно, роботи менше, ніж зараз.

Віталій ШВЕЦЬ, господар.

- Протягом всього сезону треба підкладати рамки, вощину-дати по возможності сімї розмножуватися. До 1 сімї заглядаю раз і тиждень чи два.

Поділитись у соціальних мережах:

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті "Поділля-центр"

  • Авторизація на сайті
     

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Besucherzahler